Galerie sbírek

betamethason 1 mg

betamethason fucidin betamethason jeuk betamethason lungenreife
V galerii na této stránce publikujeme technologie, které sběratelé vyvinuli a používají pro prezentaci a archivaci především figurek a ostatních hraček, ale i puzzlí, BPZ a dalšího sběratelského materiálu.

Fotografie v plné velikosti zobrazíte kliknutím na zmenšený náhled.

K jednotlivým prezentacím diskutujte na Fóru v tématu Skladování a vystavování.
Stránka je otevřená; každý může zaslat výstižné fotografie (střední velikost, neupravené) svých výstavních zařízení se stručným popisem správcům ke zveřejnění.


Slávka (erendiss)Dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem figurky vystavit, aby sbírka nepůsobila chaoticky, aby se na figurky neprášilo, to byla asi hlavní kritéria. Jediné místo, kam jsem je mohla vystavit, je ložnice a tak, když mi poslala paní Jana (gogi), odkaz na stránky, kde přímo na míru jednotlivých sérií krabičky vyrábějí, neváhala jsem. Věděla jsem, že už jiné vystavení by mě nebavilo :-) Truhláře jsem zaúkolovala minipoličkami přímo na míru krabiček a dílo bylo dokonáno. Samozřejmě mi ještě spousta krabiček i figurek chybí, ale aspoň se mám na co těšit. Můj dospělý syn to okomentoval, že jsem si z ložnice udělala hračkářství, mému nejmladšímu dítku se to naopak líbí..... Inu, sběratelé vědí, o čem to je :-) (Slávka)


Hana, Martin (handa, kralick)Do společného záznamu jsme spojili příklady minimalistického řešení uložení sbírky. Má své výhody i nevýhody. Takto prezentovaná sbírka laika nenadchne a sběratele - estéta také ne, ale systém je finančně nenáročný, snadno organizovatelný, stohovatelný a modulární. Pro mě osobně přináší bonus navíc jednoduchá manipulovatelnost při focení a katalogizaci. Jak se v tom vyznáme? Při větším množství je nutné totéž, co při uskladnění v krabičkách 10/12 - tedy chronologické nebo abecední řazení. Okamžitá orientace podle nalepovacích etiket. Sbíráte-li jiné firmy (nebo lokální varianty), pak u obtížně dostupných položek je v krabičce výrobců více, což se může měnit, takže přelepujeme, a přepisujeme ... Handa používá uvedený systém jako dočasný, u mě se jedná zřejmě už o trvalou formu archivace. Pravděpodobně ale změním způsob ukládání vlastních modulů do mělké skříně na míru, protože krabičky v zadních řadách nejsou po ruce. (kralick)


Lenka (kami010)Poličky jsou dřevěné, přímo vyrobené na Kinder figurky. Mezery jsou různě široké, aby se vešly dobře i vysoké figurky a délka je tak akorát na sadu po deseti nebo dvanácti. Poličky jsou sice dobře přehledné, ale nejsou zasklené, takže se do nich hodně práší. Podařilo se mi je vydražit na aukci. (kami010)


Jana (gogi)K uskladnění figurek používám závěsné vitrínky Bora 9. Jsou k dostání ve Sconto nábytku v mnoha provedeních (různé druhy dřeva), spousta předvrtaných otvorů na zavěšení poliček.
Skleněné police neustále přidávám a měním výšku mezi jednotlivými sadami (ve sklenářství jsem stálá zákaznice :o)(gogi)


_______ (?)