Články
Studie

V minulém příspěvku jste si mohli přečíst postupy, které používá Markr pro lov Kinder Surprise novinek. Inspirovaný jeho pojednáním přináším postřehy zcela z jiné strany – jak objevovat zapomenuté figurky z překvapení jiných firem, než je Ferrero. Tedy o bádání v kalných vodách nekinder produkce.  Co může být pro sběratele větším uspokojením, než když pozná a zařadí položku, která dlouho odolávala a na které si jiní vylámali zuby?

... zobrazit celý článek

Studie

V poslední době stále častěji pozoruji, jak se obzvláště na internetu lidé snaží prodávat za nemalé částky figurky, které příliš nevyhovují sběratelským účelům. Neodpovídají totiž sběratelské kvalitě. Tento termín je ošidný a také velice subjektivní...

... zobrazit celý článek

Studie

Naprostá většina místních „Kinder obyvatel“ sbírá figurky, hračky, puzzle, někteří BPZ, někteří i aluminiové obaly. Ale téměř nikdo nesbírá plastové vnitřky - tak zvané žloutky (kapsle). Ano, najdou se i sběratelé těchto plastových vajíček. Zdá se vám tento druh sběratelství téměř absurdní? Jde přece jen o jakési kousky plastu! Nu – těmi jsou přece i hračky a figurky.

 

... zobrazit celý článek

Studie

V polovině prosince loňského roku vyšla po dvou letech rozšířená reedice prvního dílu katalogu Altfiguren Hartplastik, který sestavil Michael Graf. Katalog je celkem třídílný, takže lze tento rok očekávat nová vydání i zbývajících dvou.

... zobrazit celý článek

Studie

Nepochybuji, že si alespoň jednou v životě každý sběratel Kinder přál vidět skrze obal Kinder vejce a „na jistotu“ si vzít tu poslední chybějící figurku/hračku do série. Tady je malá ukázka toho, že to není až at nemožné.

... zobrazit celý článek

123