Články
Studie

Oslavit půlstoletí výrobku, který si za dobu své existence na trhu získal zástupy příznivců, lze mnoha způsoby.

... zobrazit celý článek

Studie

Pokud si vzpomínáte na svůj první tištěný katalog hraček z Kinder Surprise, který se vám dostal do rukou a mnohokrát jste jej s nadšením procházeli list za listem, jistě jste také jako my ostatní objevili na prvních stránkách oddílu dopravních prostředků kapitolu lakonicky označenou Wiking Kopien 1977 – 1982. Ferrero se k oněm vyobrazeným miniaturním modelům příliš nehlásí a sběratel, kterému se podařilo dohledat informační střípky k této méně světlé aktivitě firmy, se ani nediví. Vezměme to ale pěkně od začátku.

... zobrazit celý článek

Studie

V této studii se vracím k problematice značení hraček vyráběných pro Ferrero před rokem 1990. Vycházím ze svého staršího textu, který byl součásti dnes již neexistujících stránek, a s doplněním některých novějších informací se na něj můžeme opět společně podívat.

... zobrazit celý článek

Studie

V minulém příspěvku jste si mohli přečíst postupy, které používá Markr pro lov Kinder Surprise novinek. Inspirovaný jeho pojednáním přináším postřehy zcela z jiné strany – jak objevovat zapomenuté figurky z překvapení jiných firem, než je Ferrero. Tedy o bádání v kalných vodách nekinder produkce.  Co může být pro sběratele větším uspokojením, než když pozná a zařadí položku, která dlouho odolávala a na které si jiní vylámali zuby?

... zobrazit celý článek

Studie

V poslední době stále častěji pozoruji, jak se obzvláště na internetu lidé snaží prodávat za nemalé částky figurky, které příliš nevyhovují sběratelským účelům. Neodpovídají totiž sběratelské kvalitě. Tento termín je ošidný a také velice subjektivní...

... zobrazit celý článek

1234