Články
Studie

V poslední době stále častěji pozoruji, jak se obzvláště na internetu lidé snaží prodávat za nemalé částky figurky, které příliš nevyhovují sběratelským účelům. Neodpovídají totiž sběratelské kvalitě. Tento termín je ošidný a také velice subjektivní...

... zobrazit celý článek

Studie

Naprostá většina místních „Kinder obyvatel“ sbírá figurky, hračky, puzzle, někteří BPZ, někteří i aluminiové obaly. Ale téměř nikdo nesbírá plastové vnitřky - tak zvané žloutky (kapsle). Ano, najdou se i sběratelé těchto plastových vajíček. Zdá se vám tento druh sběratelství téměř absurdní? Jde přece jen o jakési kousky plastu! Nu – těmi jsou přece i hračky a figurky.

 

... zobrazit celý článek

Studie

V polovině prosince loňského roku vyšla po dvou letech rozšířená reedice prvního dílu katalogu Altfiguren Hartplastik, který sestavil Michael Graf. Katalog je celkem třídílný, takže lze tento rok očekávat nová vydání i zbývajících dvou.

... zobrazit celý článek

Studie

Nepochybuji, že si alespoň jednou v životě každý sběratel Kinder přál vidět skrze obal Kinder vejce a „na jistotu“ si vzít tu poslední chybějící figurku/hračku do série. Tady je malá ukázka toho, že to není až at nemožné.

... zobrazit celý článek

Studie

Po delší době jsem se dostal k napsání recenze katalogu - a to katalogu zcela netradičního. Velmi mě zajímá, zda-li se mezi uživateli portálu najdou další nadšenci, kteří se alespoň okrajově věnují tomuto sběratelskému oboru. Budu se těšit na vaše reakce a postřehy k tématu.

... zobrazit celý článek

123